NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Staraliśmy się stworzyć stronę z jak największą ilością informacji o wkładkach ortopedycznych ICB Medical, mimo to zawsze pojawiają się pytania. W miarę pojawiania się nowych często zadawanych pytań będziemy uaktualniać tę stronę.  

Jak długo muszę nosić wkładki ortopedyczne?

Aby uzyskać jakąkolwiek formę korekcji, należy robić 70% dziennego przebiegu na wkładkach ortopedycznych. To znaczy nosić wkładki w obuwiu, w którym najwięcej robimy kroków w ciągu dnia. Mogą to być zajęcia sportowe, praca związana z chodzeniem lub szkoła w przypadku dzieci i zajęcia sportowe pozalekcyjne związane z bieganiem. Idealnym rozwiązaniem jest, noszenie wkładek ortopedycznych za każdym razem kiedy zakładamy buty. Pierwsze wyniki korekcji można zaobserwować już po 2-3 miesiącach u dzieci, a osób dorosłych po około pół roku. Jednak zawsze trzeba brać pod uwagę indywidualne uwarunkowania pacjenta oraz jego sprawność i dzienną aktywność.

Jak często powinienem przechodzić kontrolę wkładek ortopedycznych?

Częstotliwość kontroli ustalana jest indywidualnie przez fizjoterapeutę i pacjenta, jednak zalecamy, aby odbywała się co około pół roku.

Czy do każdego rodzaju obuwia mogę przełożyć wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne należy przekładać między butami podobnego rodzaju i kroju. Najważniejsze, aby buty, do których wkładamy wkładki były płaskie w środku i nie miały żadnego wsparcia ortopedycznego (podparcie na łuk podłużny, buty dla pronatorów, obcas Thomasa itp.) Posiadamy w asortymencie duży wybór wkładek ortopedycznych, dlatego można dopasować je do praktycznie każdego rodzaju obuwia.

Jakie buty muszę mieć do wkładek?

Buty, do których chcemy zrobić wkładki, powinny mieć zakrytą piętę, oraz miały możliwość wyjęcia wkładek fabrycznych. Drugą dość ważną sprawą jest, to aby buty nie były za małe ani za duże dla pacjenta.