Wkładki ortopedyczne ICB Medical mają unikalne cechy konstrukcyjne i funkcję, które pomagają zapewnić lepsze wsparcie, komfort i ogólne wyniki w leczeniu.

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB o podwójnej gęstości.

Chronione patentem termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB o podwójnej gęstości (wkładki do butów dopasowane do użytkownika) zostały zaprojektowane przez podologów i inżynierów specjalistów w dziedzinie biomechaniki, we współpracy z International College of Biomechanics (ICB – Miedzynarodowa Akademia Biomechaniki) jako wkładki ortopedyczne stanowiące najlepsze rozwiązanie dla chorych. Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB o podwójnej gęstości są wykonane w 100% z EVA (octanu etylenowinylu) związanego kowalencyjne i łączącego ze sobą dwie gęstości w zintegrowany system wsparcia i komfortu. Wyjątkowość opracowanego przez ICB projektu i konstrukcji o podwójnej gęstości wynika z zastosowania twardszego EVA o zwiększonej gęstości w części podpierającej piętę i łuk stopy (ograniczającej pronacje) oraz EVA o średniej gęstości w obszarze sródstopia i palców, zapewniającym użytkownikom wyższy komfort.

Wyrównanie, skorygowanie i wsparcie z ICB.

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB o podwójnej gęstości ograniczają pronacje poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensacje w górnych partiach ciała, co w efekcie powoduje ustąpienie bólu. Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB można również zastosować w celu zapobiegania dalszemu zużywaniu się stawów, które pozostawione bez leczenia, mogą z czasem wywołać wiele bolesnych i często nieodwracalnych schorzeń.

100% EVA

Materiał EVA (octan winylu etylenu) EVA posiada długą „pamięć strukturalną” i może być w prosty sposób modelowany i dostosowywany do stopy pacjenta, lub jej odlewu poprzez obróbkę termiczną. Powłoki Taibrelle są odporne na bakterie i można je łatwo czyścić ciepłą wodą.

STRUKTURA O ZAMKNIĘTEJ KONSTRUKCJI

Bez pęcherzyków powietrza – tak więc orteza ICB jest odporna na ściskanie i odkształcenia.

TRÓJKĄTNA PODPORA

Stabilizator śródstopia, biegnący wzdłużnie od śródstopia do przodostopia, przyjmuje trójkątny kształt. Trójkątna podpora umożliwia równomierne rozprowadzenie masy na śródstopiu, dzięki wyjątkowemu systemowi rozprowadzania masy (Weight Distribution System – WDS).

5° SWOISTY KĄT ROTACJI WEWNĘTRZNEJ TYŁOSTOPIA

Jest to idealny kąt (w zdrowej stopie występuje średnio kąt 4 - 6° przemieszczenia piszczeli) zapewniający optymalne działanie, zgodnie z zaleceniami norm branżowych.

42° NACHYLENIE STRZAŁKOWE

Daje biomechaniczną kontrolę stawu skokowopiętowego podczas stania i chodzenia, zapewniając równowagę, kontrolę i koordynację.

PODWÓJNA GĘSTOŚĆ

EVA o wyższej gęstości zapewnia wsparcie podłużnego łuku i tyłostopia, pomagając w podpieraniu stawów stępu, EVA o średniej gęstości zapewnia komfort przodostopia pacjenta podczas chodzenia.