Ortezy ICB: Active Pro NOWOŚĆ

Wkładki ortopedyczne Active Pro to innowacja firmy ICB Medical, zaprojektowana z myślą o sportowcach. Niezależnie od tego, czy celem jest leczenie istniejącego urazu, zapobieganie kontuzji, czy poprawa ogólnych warunków biomechanicznych sportowców.

Opracowane na podstawie testów z różnorodną grupą profesjonalnych i rekreacyjnych sportowców. Active Pro są zaprojektowane tak, aby pasowały do szerokiej gamy obuwia sportowego, w tym butów do biegania i korków piłkarskich. Unikalne cechy zapewniają łatwe dopasowanie do obuwia sportowego, dając jednocześnie komfort i wsparcie kończynom dolnej. Charakteryzują się niskim zapiętkiem 12 mm oraz ściętą boczną krawędzią. Wykonane są z materiału EVA o niskiej i średniej gęstości (A55 i A65 Shore), zapewniającego ograniczenie nadmiernej pronacji, który łatwo można modelować na ciepło i dopasowywać. 

 Wkładki ortopedyczne Active Pro dostępne są w wersji o pełnej długości.

Pacjenci łatwo mogą dostosować się do zmian i niewielkiego wsparcia funkcjonalnego. W przypadku używania wkładek ortopedycznych do sportu należy pamiętać o stopniowym przyzwyczajaniu się do nich.

 

Ortezy ICB: Białe - na niewielką pronację

Białe ortezy ICB opracowano specjalnie do stosowania przy:

  • Niewielkiej pronacji
  • Cukrzycy
  • Schorzeniach wieku starszego (w tym u osób cierpiących na artretyzm)
  • Chorych o masie ciała < 50 kg

Białe ortezy ICB są wykonane z materiału EVA o niskiej gęstości, zapewniającego delikatne ograniczenie pronacji, który łatwo można modelować na ciepło i dopasowywać.

Dostępne w 4 wersjach:
          • 2/3 długości z pokryciem bawełnianym lub bez 
          • Pełna długość z pokryciem bawełnianym lub bez

Pacjenci łatwo mogą dostosować się do zmian i niewielkiego wsparcia funkcjonalnego.

Ortezy ICB: Niebieskie - na średnio nasiloną pronację

Niebieskie ortezy ICB opracowano specjalnie dla potrzeb pacjenta, u którego występuje średnio zaawansowana pronacja. Niebieskie ortezy ICB świetnie nadają się do ogólnego stosowania u pacjentów o masie ciała 55 – 75 kg. Niebieskie ortezy ICB wykonano z EVA o średniej gęstości, zapewniającego pacjentom doskonałe wsparcie i kontrolę biomechaniczną.

Dostępne w 2 wersjach:
          • 2/3 długości z pokryciem bawełnianym
          • Pełna długość z pokryciem bawełnianym

Pacjenci mogą potrzebować kilku dni, aby w pełni dostosować się do wsparcia i kontroli zapewnianej przez niebieskie ortezy ICB.

Ortezy ICB: Zielone - na zaawansowaną pronację

Zielone ortezy ICB opracowano specjalnie na potrzeby terapii zaawansowanej pronacji oraz jej skutków. Zielone ortezy ICB są idealne dla pacjentów prowadzących bardzo aktywny tryb życia oraz osób ważących > 90 kg.
Zielone ortezy ICB wykonano z EVA o wysokiej gęstości, zapewniającego pacjentom ustawienie stawu skokowo-piętowego, skorygowanie pronacji i fundamentalne wsparcie kończyn dolnych.

Dostępne w 2 wersjach:
          • 2/3 długości z pokryciem bawełnianym
          • Pełna długość z pokryciem bawełnianym

Pacjenci mogą potrzebować kilku dni, aby w pełni dostosować się do wsparcia i kontroli zapewnianej przez zielone ortezy ICB.

Ortezy ICB: Sportowe

Sportowe ortezy ICB o podwójnej gęstości zaprojektowano specjalnie dla osób aktywnych, uprawiających sport, oraz do ogólnego stosowania u pacjentów wymagających większego wsparcia pięty i łuku.
Sportowe ortezy ICB o podwójnej gęstości wykonano z połączenia EVA o wysokiej i średniej gęstości. EVA o wysokiej gęstości umieszczone w obszarze pięty i łuku zapewnia większą stabilizację stopy i ograniczanie pronacji, natomiast EVA o średniej gęstości zapewnia zwiększony komfort w obszarze śródstopia i przodostopia.
Niebieskie tworzywo EVA o średniej gęstości umieszczone pod piętą umożliwia zrobienie idealnego odciążenia dla osób cierpiących na ostrogi piętowe.

Dostępne w 4 wersjach bez pokrycia bawełnianego:
          • 2/3 długości zwykłe lub taliowane
          • Pełna długość zwykłe lub taliowane

Pacjenci mogą potrzebować kilku dni, aby w pełni dostosować się do wsparcia i kontroli zapewnianej przez sportowe ortezy ICB.

Ortezy ICB: Sportowe - taliowane (dress style)

Ortezy Sportowe taliowane (dress style) mają tę samą gęstość co ortezy Sportowe, jednak boczna krawędź została usunięta, a zapiętek zmniejszony do 10 mm.

Usunięcie krawędzi bocznej sprawia, że ten rodzaj wkładek jest idealny dla szerokich stóp, ponieważ stopa może naturalnie się rozluźnić, bez podrażniania po stronie bocznej.

Ortezy 2/3 długości, można z łatwością dopasować do wąskich krojów obuwia, takich jak mokasyny, czółenka oraz do męskich pantofli.

Ortezy pełnej długości są idealne do butów piłkarskich i obuwia o wąskim kroju, a także dla szerokich stóp.

Wykonane z połączenia twardej i średniej gęstości pianki EVA. Ortezy Sportowe taliowane są odpowiednie dla większości pacjentów, ponieważ oferują doskonałe wsparcie dla stopy i łuku w połączeniu z komfortem w śródstopiu i przedniej części stopy.

Dostępne w 2 wersjach bez pokrycia bawełnianego:
          • 2/3 długości
          • Pełna długość 

Pacjenci mogą potrzebować kilku dni, aby w pełni dostosować się do wsparcia i kontroli zapewnianej przez sportowe ortezy ICB.

Ortezy ICB: Kolorowe - dla dzieci

Kolorowe ortezy ICB opracowano specjalnie dla małych dzieci o nadmiernej pronacji. Kolorowe ortezy ICB świetnie nadają się do ogólnego stosowania przez dzieci w wieku od 15 miesięcy do 12 lat.
Ortezy ICB Kolorowe wykonano z EVA o średniej gęstości, zapewniającego dzieciom doskonałe wsparcie biomechaniczne i kontrolę. Orteza uwzględnia 5° kąt rotacji wewnętrznej tyłostopia, zapewniając stabilność i korekcję u rosnących dzieci. Ortezy dla dzieci są wielokolorowe, dzięki czemu ich noszenie sprawia radość.

Dostępne w 2 wersjach bez pokrycia bawełnianego:
          • 2/3 długości
          • Pełna długość

Pacjenci mogą potrzebować kilku dni, aby w pełni dostosować się do wsparcia i kontroli zapewnianej przez kolorowe ortezy ICB.

Ortezy ICB: Kolorowe - z wysokim kołnierzem

Dziecięce ortezy ICB kolorowe z wysokim kołnierzem mają na celu zapewnienie dodatkowego wsparcia i kontroli stóp. Głęboko osadzona pięta na 25 mm, połączona z wysokim przyśrodkowym (25 mm) i bocznym (35 mm) kołnierzem, mają wyrównać pięty i dać dodatkowe wsparcie na łuk podłużny, w rezultacie poprawić równowagę i koordynację.

Ortezy ICB Kolorowe z wysokim kołnierzem wykonano z wielokolorowego EVA o średniej gęstości. Orteza uwzględnia 5° kąt rotacji wewnętrznej tyłostopia, zapewniając stabilność i korekcję. Materiał EVA po podgrzaniu umożliwia łatwą zmianę korekcji, czyniąc je wszechstronnymi ortezami dla dzieci.

Ortezy ICB Kolorowe z wysokim kołnierzem są szczególnie przydatne w leczeniu dzieci z hipermobilnością, obniżonym napięciem mięśniowym, łagodnym porażeniu mózgowym, lub dla potrzebujących dodatkowego wsparcia.

Dostępne w 2 wersjach bez pokrycia bawełnianego:
          • 2/3 długości
          • Pełna długość

Ortezy ICB: Szare - do wysokich obcasów

Opracowane specjalnie tak aby były dopasowane do damskiego obuwia na obcasach, ortezy ICB Szare do wysokich obcasów uwzględniają 3° rotacji wewnętrznej tyłostopia oraz zapewniają taką samą podporę trójkątną, jak pozostałe ortezy w ofercie ICB, jednocześnie zapewniając wydłużenie bruzdy przodostopia. Podpora trójkątna zapewnia wsparcie poprzecznego i podłużnego łuku stopy, i kończy się pod głowami 2, 3 i 4 kości śródstopia.

Ortezy ICB szare są bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet cierpiących na bóle śródstopia. Wydłużenie bruzdy przodostopia zwiększa komfort i zmniejsza środkowe i boczne przemieszczanie się ortezy w bucie. Ortezy ICB szare są wyjątkowo cienkie pod piętą, zmniejszając ślizganie się pięty,
istnieje również możliwość zastosowania rzepów do zamocowania ortezy w części piętowej.

Ortezy ICB szare do wysokich obcasów działają najskuteczniej, kiedy są noszone do pantofli na średnich i wysokich obcasach. Można je również dopasować do butów na płaskim obcasie, z płytką piętą.